دندانپزشکی تخصصی

تخصص های فعال در این کلینیک

تخصص های فعال در این کلینیک
متخصص ترمیم زیبایی - طرح لبخند
دکتر نیره بیات
دکتر نیره بیات
متخصص پریو (لثه)
خانم دکتر راثی
خانم دکتر راثی
متخصص ارتودنسی
دکتر سعید محمودیان
دکتر سعید محمودیان
دندانپزشکی تخصصی
متخصص اندو (عصب کشی)
متخصص ایمپلنت
متخصص پریو (لثه) - ایمپلنت
دکتر سید مهدی انگجی
دکتر سید مهدی انگجی
متخصص دندانپزشکی اطفال

در بخش تخصصی خدمات زیر ارائه میگردد:

_ ایمپلنت (کاشت دندان)

ر این مرکز بخش ایمپلنت و جراحی لثه ، دارای اتاق جراحی مجهز به ساکشن مرکزی ، تجهیزات استریل ، جهت انجام جراحی های پیشرفته سینوس و ایمپلنت و جراحی های استخوان ، تجهیزات جراحی ایمپلنت و ... می باشد  همچنین این مرکز بر این باور است که علاوه بر انجام خدمات تخصصی دندانپزشکی برای بیماران، انتقال دانش و آگاهی نیز جزیی از پروسه درمان و همراهی بیماران است.
آقای دکتر سید مهدی انگجی
دندانپزشک ،پریودنتیست (متخصص جراحی و بیماری های لثه ) ،ایمپلنتولوژیست در این مرکز هستند تا با علم وآگاهی و تخصص در این زمینه با استفاده از روش‌های نوین جراحی و نیز بهره‌گیری از ابزار و متریال‌های مرغوب و به‌روز، خدمات تخصصی کاشت و جراحی ایمپلنت را به شهروندان ارائه نمایند.

برای آگاهی از سوابق کاری آقای دکتر انگجی کلیک کنید

_ ارتودنسی

 در این درمانگاه متخصص ارتودنسی به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی و با خیالی آسوده لبخند بزنید و از لبخند خود احساس رضایت کنید .
بیشتر افراد به دلیل نداشتن خط لبخند صحیح و یا دندان های به هم ریخته از لبخند زدن پرهیز میکنند و دندان های خود را مخفی میکنند. درمان ارتودنسی نه تنها برای درمان چیدمان دندان ها و ناهنجاری ها بلکه برای اصلاح طرح لبخند و بالاتر بردن اعتماد به نفس شما کاربرد دارد.
 با مراجعه به متخصص ارتودنسی میتوانید نامرتبی دندان ها و طرح لبخند خود را اصلاح کنید. بهترین روش درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی مشخص خواهد شد.
انواع درمان های ارتودنسی که در این درمانگاه صورت میگیرد شامل: ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی لینگوال و ... می باشد.

_زیبایی

 

دندان‌پزشک ترمیمی چه کار می‌کند؟

دندان‌پزشکی که در زمینه تخصصی ترمیمی و زیبایی آموزش می‌بیند می‌تواند کارهای مربوط به زیبایی را با مهارت بیشتری  انجام دهد ، با علم و مهارتی که دندان‌پزشک ترمیمی در طول 3 سال دوره خود بعد از دندان‌پزشکی پیدا می‌کند می‌تواند پیچیدگی‌های بیشتر دندانی را حل کند.
کارهایی که دندان‌پزشکان ترمیمی و زیبایی انجام می‌دهند به این ترتیب زیر است :

انواع لمینت دندان و تفاوت آن ها
لمینت دندان به دو نوع تقسیم و ساخته شده که بر اساس جنس و ساخت متفاوت است


لمینت سرامیکی

مقاومت و ثبات رنگ بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارد و دارای ظاهر زیباتری هستند ، ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته میشوند که به آن ها سرامیکی گفته می شود.

 لمینت کامپوزیتی

ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آن ها ارزان تر بوده و تراش کمتر دندان را از جمله مزیت هایش میتوان دانست ونیری که از جنس کامپوزیت است در کلینیک به صورت مستقیم ساخته میشود که به آن کامپوزیتی گفته می شود.

 

 

ترمیم های کامپوزیتی یا آمالگام

آمالگام ترکیبی از چند فلز که شامل نقره و درصد خیلی کم مس یا فلزات دیگر همراه با جیوه می باشد .این ماده در ابتدا به صورت خمیری شکل می باشد که با گذشت زمان بعد از چندین دقیقه سفت می شود . بعد از 24 ساعت ، به سفتی نهایی خود می رسد . استحکام و دوام بسیار بالا ، تطابق خوب با لثه و بافت دندان و استفاده راحت تر از آن از مزایای آمالگام می باشد اما از نظر ظاهری با توجه به رنگ فلزی آن مورد پسند بسیاری از افراد نمی باشد. به این جهت بیشتر در دندان های عقب استفاده می گردد
 

 

کامپوزیت دندان

یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار  برای درمان و زیبایی لبخند به شمار می‌آید. در واقع کامپوزیت دندان ترکیبی از ماده ماتریکس رزینی می‌باشد که به صورت خمیر است و بر روی دندان به وسیله تابش نور قرار می‌گیرد. ازمهم‌ترین کاربردهای این روش این است که برای  ترمیم دندان‌های شکسته شده و خالی و همچنین برای برطرف کردن لکه‌های دندانی و مرتب کردن دندان‌ها و ایجاد زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

_ جراحی لثه

همچنین استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته برای ضد عفونی و استریل کردن ابزار و مواد مصرفی با اتو کلاو گلاس B و مجهز بودن یونیت ها به دستگاه تسویه آب برای استفاده بیمار، عکسبرداری از دندان با دستگاه RVG با کمترین میزان اشعه، از جمله عوامل تاثیر گذار بر رفاه حال بیماران و پیشبرد اهداف این مرکز می باشد.

درمانگاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام جهت رفاه حال بیماران می کوشد تا با افزایش روز افزون کیفیت و خدمات و با هدف گسترش دهان و دندان خدمت رسانی کامل را انجام دهد.