متخصص ترمیمی و زیبایی

تخصص های فعال در این کلینیک

تخصص های فعال در این کلینیک

دندان‌پزشک ترمیمی چه کار می‌کند؟

دندان‌پزشکی که در زمینه تخصصی ترمیمی و زیبایی آموزش می‌بیند می‌تواند کارهای مربوط به زیبایی را با مهارت بیشتری  انجام دهد ، با علم و مهارتی که دندان‌پزشک ترمیمی در طول 3 سال دوره خود بعد از دندان‌پزشکی پیدا می‌کند می‌تواند پیچیدگی‌های بیشتر دندانی را حل کند.
کارهایی که دندان‌پزشکان ترمیمی و زیبایی انجام می‌دهند به این ترتیب زیر است :

انواع لمینت دندان و تفاوت آن ها
لمینت دندان به دو نوع تقسیم و ساخته شده که بر اساس جنس و ساخت متفاوت است


لمینت سرامیکی

مقاومت و ثبات رنگ بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارد و دارای ظاهر زیباتری هستند ، ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته میشوند که به آن ها سرامیکی گفته می شود.

 لمینت کامپوزیتی

ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آن ها ارزان تر بوده و تراش کمتر دندان را از جمله مزیت هایش میتوان دانست ونیری که از جنس کامپوزیت است در کلینیک به صورت مستقیم ساخته میشود که به آن کامپوزیتی گفته می شود.

 

 

ترمیم های کامپوزیتی یا آمالگام

آمالگام ترکیبی از چند فلز که شامل نقره و درصد خیلی کم مس یا فلزات دیگر همراه با جیوه می باشد .این ماده در ابتدا به صورت خمیری شکل می باشد که با گذشت زمان بعد از چندین دقیقه سفت می شود . بعد از 24 ساعت ، به سفتی نهایی خود می رسد . استحکام و دوام بسیار بالا ، تطابق خوب با لثه و بافت دندان و استفاده راحت تر از آن از مزایای آمالگام می باشد اما از نظر ظاهری با توجه به رنگ فلزی آن مورد پسند بسیاری از افراد نمی باشد. به این جهت بیشتر در دندان های عقب استفاده می گردد
 

 

کامپوزیت دندان

یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار  برای درمان و زیبایی لبخند به شمار می‌آید. در واقع کامپوزیت دندان ترکیبی از ماده ماتریکس رزینی می‌باشد که به صورت خمیر است و بر روی دندان به وسیله تابش نور قرار می‌گیرد. ازمهم‌ترین کاربردهای این روش این است که برای  ترمیم دندان‌های شکسته شده و خالی و همچنین برای برطرف کردن لکه‌های دندانی و مرتب کردن دندان‌ها و ایجاد زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.